Blog

Jak dobrać kolor dachówki do elewacji?

Wrzesień 24, 2021

Dach należy do najważniejszych części budynku nie tylko z uwagi na funkcje, jakie pełni, ale także ze względu na znaczenie, jakie ma dla ostatecznego wyglądu całej budowli. Używane rodzaje pokryć dachowych różnią się od siebie zarówno parametrami użytkowymi, jak i własnościami estetycznymi, pozwalając na uzyskanie zupełnie innych efektów wizualnych, które mogą podkreślać mocne strony projektu architektonicznego oraz tuszować jego niedostatki. Wśród najbardziej cenionych pod tymi względami metod dekarskich znajduje się krycie dachu dachówką. Przekonajmy się, dlaczego jest tak chętnie wybierane i zobaczmy, jaka jest dostępna kolorystyka.

Więcej

Dachy płaskie to ikona nowoczesnego budownictwa

Sierpień 10, 2021

Chociaż osoby budujące nowy dom najczęściej decydują się na dach skośny, grono miłośników dachów płaskich wciąż się powiększa. Wiąże się to zapewne z modą na budownictwo nowoczesne i minimalistyczne. Jednak na płaski dach warto postawić jeszcze z kilku innych powodów. W dzisiejszym wpisie opowiemy, jakie są jego główne zalety, ale też i wady. Zapraszamy do lektury!

Więcej

Rodzaje dachów: dwuspadowe, czterospadowe i inne

Lipiec 25, 2021

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji każdego domu czy innego budynku użytkowego jest dach. Odpowiada przede wszystkim za ochronę mieszkańców lub użytkowników przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, na przykład deszczu i śniegu. Konstrukcja dachu powinna być dostosowana przede wszystkim do warunków, które panują w otoczeniu. Wśród rodzajów dachów możemy wyróżnić między innymi dachy dwuspadowe i czterospadowe. Czym się charakteryzują?

Więcej

Montaż gontu bitumicznego. Opis krok po kroku

Czerwiec 18, 2021

Bitumami nazywamy substancje chemiczne pochodzenia organicznego. Powstają ze szczątków organicznych, na przykład asfaltu lub ropy naftowej w wyniku długotrwałych procesów geologicznych. Mają szerokie zastosowanie w architekturze. Są wykorzystywane przede wszystkim do wykonywania nawierzchni drogowych czy izolacji, które mają zapewniać ochronę przed wilgocią. Istotnym zastosowaniem gontu bitumicznego jest również wytwarzanie pokryć dachowych. Jak wygląda jego montaż i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Więcej

6 najczęstszych awarii dachów

Maj 13, 2021

Awarie dachów mogą być spowodowane czynnikami atmosferycznymi lub błędami konstrukcyjnymi. Ta druga przyczyna występuje zdecydowanie częściej, tym bardziej że silne huragany, tornada i trąby powietrzne zdarzają się dość rzadko, szczególnie w naszej szerokości geograficznej.

Więcej

Dachy przemysłowe. Z jakich materiałów powstają?

Kwiecień 7, 2021

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, ponieważ decyduje o jego wyglądzie i własnościach użytkowych, zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi – opadami atmosferycznymi, wiatrem i dobiegającym z zewnątrz hałasem. W przypadku dachów obiektów przemysłowych specyfika jest jednak nieco inna – rzadziej liczy się tu wygląd całości, a zdecydowanie bardziej jego odporność i wytrzymałość.

Więcej