Blog

Czym są płotki przeciwśniegowe i dlaczego warto je stosować?

Styczeń 14, 2024

Płotki przeciwśniegowe to specjalne konstrukcje montowane na dachach budynków, które mają na celu zabezpieczenie przed niekontrolowanym zsuwaniem się śniegu i lodu. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla mieszkańców budynku, jak i przechodniów oraz pojazdów znajdujących się w pobliżu.

Więcej

Remont dachu na własną rękę. Czy to się opłaca?

Grudzień 3, 2023

Właściciele domów jednorodzinnych często zastanawiają się, czy remont dachu można przeprowadzić samodzielnie, czy lepiej zlecić tę pracę specjalistom. Decyzja ta zależy od wielu czynników, takich jak umiejętności, czas, dostęp do odpowiednich materiałów oraz oczywiście koszty. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Więcej

Wstawianie okien połaciowych. Opis krok po kroku

Listopad 4, 2023

Wstawianie okien połaciowych to proces, który może wydawać się skomplikowany, ponieważ wymaga nie lada wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Okna połaciowe wprowadzają do wnętrza więcej światła naturalnego, co sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i funkcjonalne. W artykule przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo zamontować okno połaciowe w dachu.

Więcej

Co składa się na konstrukcję dachową?

Październik 12, 2023

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje solidny i trwały dach? Jego konstrukcja to nie tylko widoczne na pierwszy rzut oka pokrycie dachowe, ale także wiele innych elementów, które razem tworzą spójną całość. W tym artykule zdradzimy nieco tajniki pracy dekarza i wyjaśnimy, bez jakich części nie może się obyć porządny dach.

Więcej

4 cech dobrej firmy dekarskiej

Wrzesień 14, 2023

Dobry dach to inwestycja na lata, dlatego do wykonania zlecenia należy zatrudnić sprawdzoną firmę dekarską. Wybór odpowiedniego zakładu może jednak sprawić wiele trudności, szczególnie gdy kierujemy się jedynie ceną. Warto zatem poznać kluczowe cechy, które powinien posiadać solidny wykonawca taki jak firma dekarska Ledor z Zabrza.

Więcej

Jak dbać o dachówkę, by służyła nam dłużej?

Sierpień 2, 2023

Dachówka to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych do krycia dachów w Polsce. Aby mogła pełnić swoją funkcję przez wiele lat, konieczne jest jej właściwe utrzymanie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tym wpisie podpowiemy, jakie środki zapobiegawcze warto podjąć, aby zachować dachówkę w jak najlepszym stanie.

Więcej