Blog

Rodzaje dachów: dwuspadowe, czterospadowe i inne

Lipiec 25, 2021

Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji każdego domu czy innego budynku użytkowego jest dach. Odpowiada przede wszystkim za ochronę mieszkańców lub użytkowników przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, na przykład deszczu i śniegu. Konstrukcja dachu powinna być dostosowana przede wszystkim do warunków, które panują w otoczeniu. Wśród rodzajów dachów możemy wyróżnić między innymi dachy dwuspadowe i czterospadowe. Czym się charakteryzują?

Więcej

Montaż gontu bitumicznego. Opis krok po kroku

Czerwiec 18, 2021

Bitumami nazywamy substancje chemiczne pochodzenia organicznego. Powstają ze szczątków organicznych, na przykład asfaltu lub ropy naftowej w wyniku długotrwałych procesów geologicznych. Mają szerokie zastosowanie w architekturze. Są wykorzystywane przede wszystkim do wykonywania nawierzchni drogowych czy izolacji, które mają zapewniać ochronę przed wilgocią. Istotnym zastosowaniem gontu bitumicznego jest również wytwarzanie pokryć dachowych. Jak wygląda jego montaż i czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Więcej

6 najczęstszych awarii dachów

Maj 13, 2021

Awarie dachów mogą być spowodowane czynnikami atmosferycznymi lub błędami konstrukcyjnymi. Ta druga przyczyna występuje zdecydowanie częściej, tym bardziej że silne huragany, tornada i trąby powietrzne zdarzają się dość rzadko, szczególnie w naszej szerokości geograficznej.

Więcej

Dachy przemysłowe. Z jakich materiałów powstają?

Kwiecień 7, 2021

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, ponieważ decyduje o jego wyglądzie i własnościach użytkowych, zabezpieczając przed czynnikami zewnętrznymi – opadami atmosferycznymi, wiatrem i dobiegającym z zewnątrz hałasem. W przypadku dachów obiektów przemysłowych specyfika jest jednak nieco inna – rzadziej liczy się tu wygląd całości, a zdecydowanie bardziej jego odporność i wytrzymałość.

Więcej

Porównanie dachówki betonowej i ceramicznej

Marzec 8, 2021

Na początku warto powiedzieć kilka słów o obu rodzajach. Dachówki ceramiczne powstają z gliny. To stary i ceniony od dawna sposób krycia dachu. Dachówki ceramiczne są bardzo trwałe i zawsze gustowne.

Więcej

4 zalety przemysłowych dachów stalowych

Marzec 3, 2021

To popularne rozwiązaniem na krycie hal i innych budynków przemysłowych. Zalety przemysłowych dachów stalowych to: niska masa, niska cena, wysoka wytrzymałość, wysoka estetyka. Jeżeli nie wszystkie punkty wydają się oczywiste, zapraszamy do lektury – przekonamy, że dach stalowych jest dobrym rozwiązaniem.

Więcej