Blog

Wstawianie okien połaciowych. Opis krok po kroku

Listopad 4, 2023

Wstawianie okien połaciowych to proces, który może wydawać się skomplikowany, ponieważ wymaga nie lada wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Okna połaciowe wprowadzają do wnętrza więcej światła naturalnego, co sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i funkcjonalne. W artykule przedstawiamy krok po kroku, jak prawidłowo zamontować okno połaciowe w dachu.

Więcej

Co składa się na konstrukcję dachową?

Październik 12, 2023

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje solidny i trwały dach? Jego konstrukcja to nie tylko widoczne na pierwszy rzut oka pokrycie dachowe, ale także wiele innych elementów, które razem tworzą spójną całość. W tym artykule zdradzimy nieco tajniki pracy dekarza i wyjaśnimy, bez jakich części nie może się obyć porządny dach.

Więcej

4 cech dobrej firmy dekarskiej

Wrzesień 14, 2023

Dobry dach to inwestycja na lata, dlatego do wykonania zlecenia należy zatrudnić sprawdzoną firmę dekarską. Wybór odpowiedniego zakładu może jednak sprawić wiele trudności, szczególnie gdy kierujemy się jedynie ceną. Warto zatem poznać kluczowe cechy, które powinien posiadać solidny wykonawca taki jak firma dekarska Ledor z Zabrza.

Więcej

Jak dbać o dachówkę, by służyła nam dłużej?

Sierpień 2, 2023

Dachówka to jeden z najpopularniejszych materiałów używanych do krycia dachów w Polsce. Aby mogła pełnić swoją funkcję przez wiele lat, konieczne jest jej właściwe utrzymanie i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tym wpisie podpowiemy, jakie środki zapobiegawcze warto podjąć, aby zachować dachówkę w jak najlepszym stanie.

Więcej

Czym jest blachodachówka modułowa?

Lipiec 6, 2023

Podczas wybierania materiału na pokrycie dachu swojego domu warto zapoznać się nie tylko z różnymi opcjami, ale także z korzyściami wynikającymi z ich zastosowania. Stawiając na nowoczesne rozwiązania, możemy bowiem osiągnąć efekt zarówno wysoce estetyczny, jak i funkcjonalny. Takie kompleksowe podejście do krycia dachów zapewnia blachodachówka modułowa.

Więcej

Dachy przemysłowe kiedyś i dziś

Czerwiec 29, 2023

Jednym z symbolów nowoczesności, będącym zarazem zainteresowania zarówno inżynierów, jak i inwestorów, ostatnimi laty stały się dachy przemysłowe. Nie sposób nie dostrzec ewolucji, jaką przeszły te konstrukcje na przestrzeni lat. Poznaj historię dachów przemysłowych.

Więcej