Obiekty zabytkowe

Remonty dachów – prace w obiektach zabytkowych

Domy budowane 50-70 lat temu mają już za sobą okres świetności. Narażone na nieustanne działanie wiatru, słońca i opadów, niszczeją, tracąc nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalność. Dlatego co kilkanaście lat jest konieczna naprawa dachu, a raz na 20-30 lat – jego kompleksowy remont. Każdy dach powinien być poddany renowacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednak szczególnej dbałości wymagają konstrukcje zabytkowe. Mają one wysoką wartość historyczną, która zobowiązuje utrzymania ich w dobrym stanie oraz zachowania oryginalnego stylu.

W przypadku domów jednorodzinnych i bloków remonty dachów nie stanowią dużej trudności i można do nich wykorzystać standardowe materiały dekarskie. Jeśli jednak odnowienia wymaga dach obiektu zabytkowego, warto zlecić jej wykonanie zespołowi profesjonalistów z doświadczeniem w tego typu pracach. Zabytki podlegają ochronie konserwatorskiej, co oznacza, że każda zmiana w ich strukturze musi zostać przeanalizowana i zaakceptowana przez odpowiedniego urzędnika. Istotą remontów dachów zabytkowych jest przywrócenie im właściwej kondycji bez ingerencji w walory estetyczne obiektu.

Często jest konieczne wykorzystanie specjalnie dobranych materiałów, które pozwolą uzyskać odpowiedni efekt wizualny, a przy tym będą spełniać swoją funkcję użytkową. Jeśli chcesz zlecić remont dachu obiektu zabytkowego lub interesuje Cię bieżąca naprawa dachu, zapraszamy do kontaktu z firmą Ledor z Zabrza.

Naprawa dachu jako działanie profilaktyczne

Kompleksowy remont dachu w zabytkowym budynku jest czasochłonny i niesie za sobą wysokie koszty. Aby je ograniczyć, warto zadbać o usuwanie usterek na bieżąco. W przypadku niewielkiego uszkodzenia, zerwania pojedynczych dachówek czy orynnowania naprawa dachu będzie działaniem profilaktycznym i zapobiegnie większym uszkodzeniom. Tego typu usługę zamówisz w naszej firmie.

Remonty i naprawy dachów wykonujemy od wielu lat. Zdobyliśmy bogate doświadczenie na dachach różnego rodzajów. Zajmujemy się także renowacją pokryć zabytkowych przy zastosowaniu wszelkich zasad związanych z budynkami tego typu. Współpracujemy z renomowanymi producentami pokryć dachowych z Polski i zza granicy, od których sprowadzamy wysokiej klasy dachówki, cegły, okna dachowe i wiele innych elementów. Zlecając nam remont dachu, masz pewność, że efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.