Blog

Czy dach ze strzechy jest trwały?

Luty 24, 2022

Dach pokryty strzechą jest estetyczny, pięknie wygląda, jest przyjazny dla środowiska i bardzo trwały. Do tego celu najlepiej nadaje się trzcina pospolita, czy też słoma żytnia. Źdźbła tych surowców są wysokie i mają optymalną budowę do tworzenia takiego dachu.

Kiedy warto postawić na dach ze strzechy?

Domy, których dachy pokryte są strzechą, są obecnie często spotykane. Metoda pokrywania dachów strzechą musi jednak spełniać wszelkie wymogi współczesnego budownictwa. Wiele osób ceniących oryginalność, estetykę i zamiłowanie do przyrody jest zainteresowanych takimi pokryciami dachów. Główną funkcją dachu jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i wygody. Dach zabezpiecza wnętrze przed opadami, hałasem i zmienną temperaturą. Przy wyborze strzechy duże znaczenie ma kształt dachu, rozmieszczenie i rodzaj okien dachowych oraz kominów. Dokonując wyboru dachu pokrytego strzechą, należy mieć na uwadze, że ostry kąt przedłuża żywotność pokrycia, gdyż woda szybciej spływa i nie wnika w trzcinę.

Zalety dachów ze strzechy?

Dach wykonany ze strzechy ma piękny wygląd. Wszystkie domy, zarówno te niewielkie, wiejskie chaty, jak i duże domy stylizowane na dworki doskonale wyglądają z dachem pokrytym strzechą. Dachy takie zapewniają bardzo dobre parametry izolacyjne, nie tylko termiczne, ale i akustyczne. Dzięki zastosowaniu takiego pokrycia dachowego zapewniony jest wewnątrz domu doskonały mikroklimat, ponieważ zapewnia dobrą wentylację i pewnego rodzaju filtr. Dachy ze strzechy mogą przetrwać wiele lat, jego żywotność można jeszcze przedłużyć poprzez profesjonalne zwiększenie kąta nachylenia dachu, odpowiednie nasłonecznienie oraz zastosowanie dobrej jakości materiałów. Bardzo ważna jest także profesjonalna ekipa budowlana. Doświadczonych fachowców jest wielu, ale wybierzmy Firmę Ledor dekarstwo, a usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie. Strzecha jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, nie przeszkadza jej nawet grad i ulewy. Opady nawet są korzystne, gdyż czyszczą ją z piachu i innych zanieczyszczeń.

Wróć