Blog

Renowacja dachu przemysłowego. Kiedy warto ją przeprowadzić?

Maj 28, 2022

Dachy przemysłowe w zdecydowanej większości są płaskie, jednak czasami są to skomplikowane systemy dachowe. Muszą charakteryzować się odpornością na trudne warunki atmosferyczne.

Czym wyróżniają się dachy przemysłowe?

Dachy przemysłowe pokrywają duże magazyny, hale, zakłady przemysłowe, warsztaty, jak również budynki dużych korporacji, biurowców, a także sklepów wielkopowierzchniowych. W konstrukcji takiego dachu estetyka ma drugorzędne znaczenie, najważniejszą sprawą jest wytrzymałość i funkcjonalność. Dachy przemysłowe są bardzo duże, zazwyczaj płaskie i w większości przypadków ich konstrukcja jest stalowa. Na płaskich dachach z łatwością może gromadzić się woda czy śnieg, co może powodować zniszczenie konstrukcji. Mając to na uwadze, należy systematycznie przeprowadzać kontrolę powierzchni dachu, badać jego stan i w razie konieczności jak najszybciej dokonywać napraw. Warto skorzystać z usług dekarskich w firmie Ledor. W większości przypadków dachy przemysłowe wymagają odpowiedniej termoizolacji, wentylacji i odwodnienia, czasami potrzebny jest montaż doświetlenia wnętrza budynku.

Kiedy należy przeprowadzać renowację dachu przemysłowego?

Głównym zadaniem każdego dachu jest zapewnienie maksymalnego bezpiecznego i komfortu przebywania w pomieszczeniach oraz zabezpieczenie obiektu przed warunkami zewnętrznymi. Bardzo ważnym zadaniem jest dbanie o jego jak najlepszy stan. Wszelkiego typu drobne naprawy mogą być wykonywane w ramach konserwacji. Powinny być one przeprowadzane na bieżąco. Zmiany powstałe podczas użytkowania dachu prowadzą również do konieczności przeprowadzenia renowacji. Najbardziej odpowiednim czasem na przeprowadzenie prewencyjnej kontrolę dachu jest wiosna. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń powstałych po zimie należy jak najszybciej podjąć prace renowacyjne. Ważne, aby ukończyć je najpóźniej przed nadchodzącą kolejną zimą. Naprawę dachu przemysłowego należy powierzyć fachowcom.

Wróć